Menu

Cierpisz z powodu migreny?

Poznaj nową skuteczną metodę leczenia

Migrena

Migrena jest to nawrotowy, przeważnie jednostronny, pulsujący ból głowy, trwający od kilku do kilkudziesięciu godzin. Na bóle migrenowe choruje ok.18% kobiet i 8% mężczyzn

Bóle migrenowe charakteryzuje się różnym stopniem nasilenia i różną częstotliwością występowania. Często bóle wzmagają się pod wpływem wysiłku fizycznego lub emocji. Mogą towarzyszyć im nadwrażliwość na światło, dźwięk i zapachy. Występują też nudności i wymioty. Niekiedy przed wystąpieniem napadu migrenowego, pojawić się może aura polegająca na obecności parestezji, ubytków w polu widzenia, mroczków, niedowładu, a czasem nawet zaburzeń mowy.

Czy migreny należy leczyć?

Nikogo kto cierpi na bóle migrenowe nie trzeba przekonywać do faktu że należy ją leczyć.

Nieleczona migrena znacznie ogranicza nasze codzienne funkcjonowanie. Ból głowy na długo potrafi wykluczyć z pracy zawodowej czy życia towarzyskiego.
Nieskutecznie leczona może przybrać formę przewlekłą. Wówczas zwiększa się nasilenie bólów głowy, wzrasta częstość występowania napadów. Przewlekła migrena wymaga stałego profilaktycznego przyjmowania leków. Leczenie migreny jest wskazane wówczas, gdy napady bólu głowy znacząco pogarszają jakość życia, występują przynajmniej 2 razy w miesiącu, nie ustępują pod wpływem leczenia doraźnego lub współistnieją z trwającą bardzo długo lub uciążliwą aurą migrenową.

Botox – skuteczny sposób na walkę z Przewlekłą migreną

Leczenie migreny toksyną botulinową typu A (botoksem)

Migrena przewlekła

(kiedy mówimy o migrenie przewlekłej)


W przypadku migreny przewlekłej częstotliwość występowania ataków migrenowych powoduje, że choroba ta dużej mierze pogarsza jakoś życia zarówno w wymiarze osobistym jak i społecznym chorego.

Według Międzynarodowej Klasyfikacji Bólów Głowy o migrenie przewlekłej mówimy gdy:
 
  • ból głowy występuje przez co najmniej 15 dni w miesiącu,
  • w czasie nie krótszym niż 3 miesiące,
  • w sytuacji kiedy pacjent nie nadużywa leków przeciwbólowych.

 

Jednym ze skutecznych sposobów jest leczenie migreny poprzez wstrzykiwanie toksyny botulinowej typu A przez lekarzy specjalistów.

Działanie botoksu

Na czym polega leczenie migreny


Zabieg polega na określeniu, które partie mięśni głowy uciskają, drażnią nerwy odpowiedzialne za migrenę. Preparat BOTOKS wstrzykiwany jest do wybranych partii mięśni w okolicach głowy, szyi które w ten sposób są blokowane i rozluźniane. Każda sesja będzie składać się z około 31 wstrzyknięć i trwać nie więcej niż 20 minut.

Zdarza się, że bóle głowy są wyjątkowo ciężkie w określonym obszarze głowy w takiej sytuacji lekarz specjalista może podać do 8 wstrzyknięć więcej w wybrany obszar. Pierwsze efekty zaczynają być widoczne już po tygodniu od wykonania zabiegu i utrzymują się przez okres do 6 miesięcy. U ponad połowy pacjentów dochodzi do całkowitego ustąpienia migrenowych bólów głowy, a u pozostałych osób objawy migreny wyraźnie słabną. Kolejna sesja leczenia może być przeprowadzona po wygaśnięciu efektu poprzedniej.

Przygotowanie do zabiegu

Zachęcamy państwa do prowadzenie dzienniczka migreny (plik do pobrania)
Przed podjęciem decyzji warto skontaktować się z lekarzem specjalista i umówić się na wizytę kwalifikacyjną do zabiegu.

Rozpoczęcie nowego leczenia migreny to poważny krok, kiedy nie należy przyjmować leku
  • stosowanie leków powodujących relaksacje mięśni,
  • jeśli w miejscu w którym ma być podany lek występują zakażenia
  • zaburzenia krzepnięcia,
  • nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie),
  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),
  • ciąża, okres karmienia piersią
  • stosowanie poniżej wymienionych leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia: aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamy-cyna itp.), aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina), D-penicylamina (Cuprenil), cyklosporyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina.

Po zabiegu


Po zabiegu leczenia migreny botoksem w miejscu wstrzyknięcia na skórze mogą pojawić się guzki które zazwyczaj znikają po kilku godzinach. Nie należy pocierać miejsc po wstrzyknięcia przez około 24 godziny.

Nasz specjalista


Dr Daniel Lubiński specjalista neurolog. Posiadający fachową wiedzę z zakresu neurologii, zdobytą dzięki wieloletniej pracy w szpitalach i klinikach. od wielu lat zajmujący się leczeniem toksyną botulinową typu A (botoksem), specjalizujący się w leczeniu różnego rodzaju bólu głowy.
Masz pytania?      skontaktuj się z nami tel.: 606 393 477

Cennik

I Zabieg 2 000 zł
Pakiet 3 zabiegów 5 800 zł

Umów wizytę

kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Ośrodek Badań Klinicznych CROMED
ul. Starolęcka 42A
61-360 Poznań


napisz do nas
KONTAKT BEZPOŚREDNI

Prezes Zarządu

Michał Suchorski
tel.: +48 503 631 945
e-mail m.suchorski@cromed.com.pl

Koordynator Farmaceutyczny
Jakub Maćkowiak
tel.: + 48 793 780 128
e-mail j.mackowiak@cromed.com.pl

Project Manager
Anna Aranowska
tel.: +48 606 393 477
e-mail: a.aranowska@cromed.com.pl